26. 3. 2023

Swap sportovních potřeb

Společně můžeme tento týden udělat pořádek ve svém sportovním vybavení; příští neděli bude probíhat swap, vzájemná výmě-na lyží, sportovních holí, potřeb pro letní i zimní sporty, sportovních bot apod. Důležité je vše včas přinést a pak odnést – probíhá to po nedělní mši svaté!

Swap znamená výměna – jedni už něco nepoužívají a další by zase něco využili. Kde jinde než mezi křesťany by mělo platit, že se vzájemně obdarují, aniž by za to chtěli něco vydělat anebo vůbec pociťovat adresnou vděčnost? Před několika měsíci jsme úspěšně zvládli swap pánského a dámského oblečení: sešlo se mnoho krásných oděvů, z nichž se většina zase dostala k jiným lidem z farnosti a vesele jej dál nosí. Šetříme tím nejen peněženky, ale i přírodu a klima.
Tentokrát před druhou nedělní mší bude na zahradě pověřená osoba přebírat veškeré pěkné sportovní vybavení na léto, zimu, do hor i na vodu… během mše svaté jej rozloží po kostelní zahradě tak přehledně, aby se po skončení mše mohl kdokoli sem zase vrátit a vzít si to, co potřebuje. Zkrátka farní swap.