26. 9. 2021

Pěší pouť do Lysolají

V neděli 26. 9. vyrážíme ve 13:30 od kostela sv. Gotharda na mariánskou pěší pouť do Lysolají. Mše u kapličky bude v 16 hodin.

Dvě dopolední mše u Sv. Gotharda se konají podle běžného rozvrhu.

Sedmibolestná Panna Maria není pouze patronkou sousedního Slovenska, jež v září navštíví papež František, ale i mnoha našich kostelů, kaplí či kapliček, rozesetých po naší zemi. Jedna z nich leží v pražských Lysolajích, je v ní umístěn mariánský obraz a o vodě, která zde pramení, kolují zázrační legendy. Samotná stavba pochází z roku 1863 a studánka, známá svou kvalitní vodou, sloužila jako zásobárna pitné vody pro celé Lysolajské údolí až do roku 1967, a i v současnosti se využívá jako záložní vodní zdroj. Celoročně k nám lysolajští chodí do kostela, jednou ročně náš kostel, resp. ti, kteří do něho pravidelně chodí, se můžou vydat za nimi. Poutní mše svatá u kapličky se bude konat toto nedělní odpoledne v 16 hodin. Tak udělejme si pěknou vycházku od Sv. Gotharda Šáreckým údolím do Lysolají.