„Církev zavrhuje hřích, protože musí říkat pravdu, ale zároveň toho, kdo se považuje za hříšníka, objímá a zahrnuje nekonečným Božím milosrdenstvím.“

Farní charita

Od počátku svých dějin bylo křesťanství charakteristické (a tím i odlišné od všech tehdejších jiných náboženství) dvěma rozměry. Ten první byl bohoslužební: věřící lidé i za cenu opovržení a pronásledování odmítali kult císaře, kult těla, kult byznysu, dokonce i kult umění a veškerou svou podřízenost velmi reálně směřovali na Boha. Te druhý rozměr byl ještě výraznější: nežili pro sebe a pro svůj zisk, ale udivovali (dobrovolným) komunitním smýšlením: navzájem si nesli břemena a byli ochotni sdílet s druhými souvěrci nejen jejich bolesti, ale i svoje úspěchy a příjmy. Jsem rád, že oba tyto rozměry jsou přítomné i v naší farnosti. Než se naše farní charita více zformuje, tuto oblast si dočasně vzal na starost Ondřej FAJSTAVR ml.:

Milí farníci,

půlrok uplynul jako voda a už v půlroce příštím se chystají další charitní akce. První bude 3. února ve 14:00. Bude se opět promítat film v Domově sv. Karla Boromejského. Tato zdařilá akce z ledna loňského roku je tentokrát akcí celé farnosti: proto by bylo krásné, kdybychom se všichni nějak angažovali. Zúčastnit se lze těmito způsoby: Můžete napéct dědečkům a babičkám nějaké dobroty, či k těmto účelům využít i zbytků cukroví z Vánoc. Můžete v hlavě zavzpomínat na všechny možné omezení stravy a diety, o kterých jste slyšeli v médiích, nebo které dokonce sami držíte a podle toho se pokusit něco připravit, např. bezlepkovou pochutinu či něco pro diabetiky. Samozřejmě se může jednat i o pokrmy slané. O způsobu a času, kdy se budou tyto pokrmy přebírat, se ještě dozvíte z ohlášek. Pokud Vaše schopnosti spjaté s umem v kuchyni nejsou takové, že byste je chtěli reprezentovat či jednoduše nekamarádíte se sporákem a troubou, můžete se přijít podívat na film a po filmu se seniory strávit nějaký čas, popovídat si s nimi či je povozit po domově. Vím, že by jim to jistě udělalo radost.

Další akce se bude konat v sobotu 25. března ve 14:00. Místo ještě bude určeno, podle toho, v jakém stadiu bude plánovaná rekonstrukce fary. Budeme plést pomlázky, jelikož v následujícím týdnu budeme prožívat Velikonoční svátky a bez pomlázek se přece žádné pořádné velikonoční pondělí neobejde. O pruty sice bude postaráno, ale pokud si přinesete své vlastní, tak to samozřejmě také nebude vadit. Akce není nijak omezena pohlavím ani věkem. Naučíme se, jak se pomlázka plete. Můžete ale přijít i tehdy, pokud plést umíte, seznámíte nás s vaším způsobem pletení.

Třetí akce se bude konat v pátek 15. června v dopoledních hodinách. Jedná se o výlet s Jedličkovým ústavem. Místo výletu ještě není přesně určeno, ale můžu prozradit, že máme k dispozici autobus ústavu. Jeli bychom pravděpodobně někam do přírody s dětmi, která mají různá postižení a pomohli bychom jim zpříjemnit jejich beztak těžký život. Svou účastí jistě ulehčíme práci i vychovatelům, kteří s námi na výlet pojedou taktéž, ale nebudou muset být tolik ve střehu, jelikož pomocných rukou bude více. Kvůli organizaci bude potřeba závazné přihlášení, o způsobu a času se opět včas dozvíte, bylo by nepříjemné, kdybychom tuto pomoc slíbili, a nakonec bych tam z farnosti byl pouze já. Pište si to prosím do svých diářů již nyní!

Pokud byste měli nějaké dotazy, neváhejte kontaktovat mne nebo otce Miloše.

Ondřej Fajstavr ml.

ondrej.fajstavr@gmail.com

Aktivity

• Chrámový sbor
  • Ministranti
  • Farní mládež
  • Farní charita
  • Výzdoba kostela
  • Noc kostelů
  • Opravy a rekonstrukce

Letní pořad bohoslužeb

31.8.2018

Středa a pátek v 17:30, neděle pouze v 9:00.

Příprava na manželství od 17:30

21.8.2018

Večer pro všechny, kteří uvažují o vstupu do manželství v naší farnosti nebo v našem kostele, i když možná ještě neznají přesný termín svatby.

Farní pouť 2denní

18.8.2018

Po stopách sv. Gotharda.

Nešpory 17:00

17.8.2018

Každý pátek přede mší svatou, pokud v tom čase není jiná modlitba.