„Každý z nás, když jde na mši, má právo hojně obdržet dobře přečtené a dobře pronášené Boží slovo, které je pak správně vyloženo v kázání.“

Farní mládež

Už několik dnů po mém nástupu do farnosti na podzim 2015 se objevil v neděli odpoledne na faře. Kromě toho, že mi nabídl svou pomoc, kdybych cokoli potřeboval, mi mj. sdělil, že by se mu líbilo, kdyby se v Bubenči scházela křesťanská mládež. Tenkrát jsem mohl pouze souhlasit, jelikož by se mi to také líbilo. Jenže téměř žádná mládež v kostele nebyla. Jeho slova však byla přímo vizionářská. Uplynulo několik měsíců a v provizorních prostorách fary se sešla první desítka mladých chlapců a děvčat, z nichž přímo sršelo nadšení pro Pána Boha a radost ze života. Byl to jeden z prvních velkých zázraků, které jsem u Svatého Gotharda zažil. Komu jinému jsem moderování mládežnických setkání měl svěřit, než právě tomu mladému muži.

Jmenuje se Josef KLAIN:

Milí farníci,

rád bych napsal pár řádků k naší farní mládeži a je toho tolik, že budu mít problém se vejít do vymezeného prostoru.

Po příchodu Otce Miloše se náš kostel naplnil mládeží. Spoustu mladých (včetně mě) kteří chodili pravidelně na mše, by nikdy nenapadlo, že by mohlo vzniknout v našem kostele něco jako "společenství mládeže", která se bude pravidelně scházet. Tyto nové přírůstky s podporou Otce Miloše daly vzniknout prvním schůzkám, kde jsme plánovali, co bychom mohli jako "farní mládež" podnikat.

Dostalo se mi té důvěry o mládež pečovat, svolávat na setkání a podnikat s nimi různé akce. Je až k neuvěření, že všechno šlo (a jde) bez větších komplikací a starostí. Je opravdu moc hezké, když vidím, jak se snažíme hledat cestu nejen v Katechismu, kterým se v průběhu roku zabýváme, ale i k sobě navzájem. Během roku pořádáme anebo se podílíme na spoustě akcí, kde i vy jako farnost nás můžete vnímat. I mimo tyto akce jsme si však užili spousty dalších, mezi ně patřila prohlídka hradu Karlštejn, bowling, jednodenní lyžování, společná návštěva Kopků na jejich chalupě anebo novomanželů Páleníkových na Slovensku. Tento rok se opět zcela samozřejmě budeme podílet na společných aktivitách, z nichž nejbližší je návštěva sv. Mikuláše v našem kostele, kam zveme všechny malé děti. Jistě nebude chybět ani anděl a na méně poslušné děti se bude z dálky dívat čert!

Jsem opravdu moc rád, že farní mládež je hmatatelným důkazem Boží lásky. Také jsem rád, že stále zůstáváme společenstvím otevřeným, kam se může přidat každý/á mladý/á ve věku 16-30 let (svobodný/á), jenž by se chtěl jednou za 14 dní sejít s lidmi, které spojuje společný cíl a kteří už dokáží vytvořit na setkání příjemnou pohodu. Zároveň bych vás jakožto vedoucí mladých, rád požádal všechny o modlitbu.

Moc děkuji za toto společenství celé farnosti, která nám umožnila vzniknout a podporuje nás, otci Miloši, bez kterého by to asi nešlo, a zejména Pánu Bohu, který nás vede svým požehnáním.

Aktivity

• Chrámový sbor
  • Ministranti
  • Farní mládež
  • Farní charita
  • Výzdoba kostela
  • Noc kostelů

30.5.2018

SMLOUVA S ABRAHAMEM „V ten den uzavřel Hospodin s Abramem smlouvu: "Tvému potomstvu dávám tuto zemi od řeky Egyptské až k řece veliké, řece Eufratu.“

Ministrantská schůzka

27.5.2018

Od 14 hodin.

Májová pobožnost

25.5.2018

Před páteční večerní mší svatou bude od 17:00 cca 20minutová pobožnost k úctě Ježíšovy matky.

Noc kostelů

25.5.2018

Pokud se chcete jakkoliv podílet, oslovte pí Dynybylovou. Děkujeme!