„Církev zavrhuje hřích, protože musí říkat pravdu, ale zároveň toho, kdo se považuje za hříšníka, objímá a zahrnuje nekonečným Božím milosrdenstvím.“

Noc kostelů

Když jsem v roce 2010 pomáhal rozjíždět v ČR velkou ekumenickou akci Noc kostelů, nebyl jsem si zcela jistý ani tím, zda bude mít stejný úspěch jako v sousedním Rakousku, kde s touto myšlenkou otevřených chrámů a farností v nich působících, přišli, ani tím, zda dokážu vést tak náročný projekt a přesvědčit své kolegy kněze, aby do toho šli.

Dodnes s velkou pokorou a úctou vůči nim vzpomínám nejen na skvělou spolupráci, která se pak s kněžími rozvinula, ale i na nadšení mnoha farností a sborů, které pak podávaly hlášení o návštěvnících. Ukázalo se, že otevření se pro okolní svět může přinést své ovoce. Nejde totiž pouze o kostel, ale o nás, kteří do něj chodíme. Nově má v naši farnosti na starosti Noc kostelů paní Dagmar DYNYBYLOVÁ:

Ráda bych Vás všechny pozvala na akci Noc kostelů, která se letos uskuteční 25. 5. a do které se zapojí také naše farnost.

Noc kostelů vytváří prostor pro setkání.

Lidé, kteří by možná jinak sami od sebe do kostela nepřišli, mají možnost se setkat s křesťanstvím prostřednictvím sakrálního prostoru, hudby, umění, osobního setkání. Smyslem NC je návštěvníkům zprostředkovat pozitivní zkušenost v souvislosti s naší vírou a vztahem k Bohu.

Je to také příležitost pro naši farnost, abychom se spojili ve společném díle pro dobrou věc a byli ochotni nabídnout sami sebe, své schopnosti, svůj čas…

Proto Vás všechny a zároveň každého zvlášť prosím o pomoc při organizaci a spolupodílení se na této akci. Bude se jednat především o pořadatelskou službu (bude několik stanovišť a ta musejí být obsazena během celého večera), o pomoc při zajištění celého programu (nácvik repertoáru farního sboru, o přípravu programu pro děti a o pomoc při přípravě občerstvení.

Každý z nás se může zapojit a každý je důležitý a potřebný. Podrobnosti, jak se zapojit do služeb, budou včas zveřejněny.

V souvislosti s touto akcí mě napadá ještě jedna otázka: Co tito lidé přicházející do našich kostelů nejvíce hledají, po čem touží, co je může nejvíce oslovit? Myslím, že je to především živý Bůh v nás. A tak si můžeme na počátku příprav položit stejnou otázku nejprve my:

Koho hledáme my ve svém životě?

Pro koho žijeme?

Je ve mně Bůh živý, je pro mě ten, z něhož můžu čerpat radost, pokoj, svobodu a plnost?

Připravme společně návštěvníkům Noci kostelů nejen pestrý a bohatý program, ale především možnost setkání skrze nás a celé naše farní společenství s Tím, který je Život sám.

Aktivity

• Chrámový sbor
  • Ministranti
  • Dívčí parta
  • Farní mládež
  • Farní charita
  • Výzdoba kostela
  • Noc kostelů
  • Opravy a rekonstrukce

24.10.2018

OBĚTOVÁNÍ IZÁKA Bůh řekl: „Vezmi svého syna, své jediné dítě, které miluješ, Izáka, a jdi do země Moria a obětuj ho tam jako zápalnou oběť!“

Posvícení

21.10.2018

Náš kostel byl posvěcen 18. října 1801, a tak si v neděli po tomto dni opět uděláme slavnost, na kterou jsme si pozvali vzácného hosta, ale také uctíme jednoho z našich farníků, kterého vybrala pastorační rada, abychom mu veřejně a společně poděkovali. Hostem letošního posvícení bude emeritní strahovský opat Michael Pojezdný. Mše sv. tuto neděli pouze v 10:30! Po mši se společně sejdeme na farní zahradě u pohoštění, ke kterému může každý z nás přispět.

Modlitba růžence

19.10.2018

Měsíc říjen je již několik staletí zasvěcen modlitbě růžence. V bubenečském kostele sv. Gotharda bude tento měsíc příležitost společně s knězem pokleknout, a právě touto modlitbou prosit Pannu Marii o přímluvu za různé příležitosti.

Setkání hledačů 18:30

19.10.2018

Po Velikonocích se začala setkávat nová skupina dospělých lidí, kteří nejsou pokřtěni anebo po křtu jim nikdo víru nevysvětloval. Hledač je tedy ten, který hledá – pravdu o Bohu, o víře, o sobě samotném. A kněz není ten, který přesvědčuje, ale ten, který vysvětluje katolický pohled na tyto otázky.