„Církev zavrhuje hřích, protože musí říkat pravdu, ale zároveň toho, kdo se považuje za hříšníka, objímá a zahrnuje nekonečným Božím milosrdenstvím.“

Noc kostelů

Když jsem v roce 2010 pomáhal rozjíždět v ČR velkou ekumenickou akci Noc kostelů, nebyl jsem si zcela jistý ani tím, zda bude mít stejný úspěch jako v sousedním Rakousku, kde s touto myšlenkou otevřených chrámů a farností v nich působících, přišli, ani tím, zda dokážu vést tak náročný projekt a přesvědčit své kolegy kněze, aby do toho šli.

Dodnes s velkou pokorou a úctou vůči nim vzpomínám nejen na skvělou spolupráci, která se pak s kněžími rozvinula, ale i na nadšení mnoha farností a sborů, které pak podávaly hlášení o návštěvnících. Ukázalo se, že otevření se pro okolní svět může přinést své ovoce. Nejde totiž pouze o kostel, ale o nás, kteří do něj chodíme. Nově má v naši farnosti na starosti Noc kostelů paní Dagmar DYNYBYLOVÁ:

Ráda bych Vás všechny pozvala na akci Noc kostelů, která se letos uskuteční 25. 5. a do které se zapojí také naše farnost.

Noc kostelů vytváří prostor pro setkání.

Lidé, kteří by možná jinak sami od sebe do kostela nepřišli, mají možnost se setkat s křesťanstvím prostřednictvím sakrálního prostoru, hudby, umění, osobního setkání. Smyslem NC je návštěvníkům zprostředkovat pozitivní zkušenost v souvislosti s naší vírou a vztahem k Bohu.

Je to také příležitost pro naši farnost, abychom se spojili ve společném díle pro dobrou věc a byli ochotni nabídnout sami sebe, své schopnosti, svůj čas…

Proto Vás všechny a zároveň každého zvlášť prosím o pomoc při organizaci a spolupodílení se na této akci. Bude se jednat především o pořadatelskou službu (bude několik stanovišť a ta musejí být obsazena během celého večera), o pomoc při zajištění celého programu (nácvik repertoáru farního sboru, o přípravu programu pro děti a o pomoc při přípravě občerstvení.

Každý z nás se může zapojit a každý je důležitý a potřebný. Podrobnosti, jak se zapojit do služeb, budou včas zveřejněny.

V souvislosti s touto akcí mě napadá ještě jedna otázka: Co tito lidé přicházející do našich kostelů nejvíce hledají, po čem touží, co je může nejvíce oslovit? Myslím, že je to především živý Bůh v nás. A tak si můžeme na počátku příprav položit stejnou otázku nejprve my:

Koho hledáme my ve svém životě?

Pro koho žijeme?

Je ve mně Bůh živý, je pro mě ten, z něhož můžu čerpat radost, pokoj, svobodu a plnost?

Připravme společně návštěvníkům Noci kostelů nejen pestrý a bohatý program, ale především možnost setkání skrze nás a celé naše farní společenství s Tím, který je Život sám.

Aktivity

• Chrámový sbor
  • Ministranti
  • Farní mládež
  • Farní charita
  • Výzdoba kostela
  • Noc kostelů
  • Opravy a rekonstrukce

Letní pořad bohoslužeb

31.8.2018

Středa a pátek v 17:30, neděle pouze v 9:00.

Příprava na manželství od 17:30

21.8.2018

Večer pro všechny, kteří uvažují o vstupu do manželství v naší farnosti nebo v našem kostele, i když možná ještě neznají přesný termín svatby.

Farní pouť 2denní

18.8.2018

Po stopách sv. Gotharda.

Nešpory 17:00

17.8.2018

Každý pátek přede mší svatou, pokud v tom čase není jiná modlitba.