„Církev zavrhuje hřích, protože musí říkat pravdu, ale zároveň toho, kdo se považuje za hříšníka, objímá a zahrnuje nekonečným Božím milosrdenstvím.“

Adventní doba

Bohoslužby v adventu 2017

Úterý         17.30   (od 17.00 modlitba za P. Kimáka)

Středa       17.30

Čtvrtek        6.30   (roráty, letos při svíčkách!)

Pátek        17.30

Neděle         9.00; 10.30

Příležitost k svátosti smíření:

každý den (kromě neděle) 30 minut přede mší svatou, v úterý 19. 12. 2017 také v čase 15.00-17.30

Den předvánoční návštěvy nemocných - pátek 15. 12. 2017 dopoledne (nahlašujte je prosím do neděle 10. 12. 2017 na adresu farnost.bubenec@gmail.com)

• Adventní doba
  • Vánoční doba
  • Postní doba
  • Velikonoční doba

24.10.2018

OBĚTOVÁNÍ IZÁKA Bůh řekl: „Vezmi svého syna, své jediné dítě, které miluješ, Izáka, a jdi do země Moria a obětuj ho tam jako zápalnou oběť!“

Posvícení

21.10.2018

Náš kostel byl posvěcen 18. října 1801, a tak si v neděli po tomto dni opět uděláme slavnost, na kterou jsme si pozvali vzácného hosta, ale také uctíme jednoho z našich farníků, kterého vybrala pastorační rada, abychom mu veřejně a společně poděkovali. Hostem letošního posvícení bude emeritní strahovský opat Michael Pojezdný. Mše sv. tuto neděli pouze v 10:30! Po mši se společně sejdeme na farní zahradě u pohoštění, ke kterému může každý z nás přispět.

Modlitba růžence

19.10.2018

Měsíc říjen je již několik staletí zasvěcen modlitbě růžence. V bubenečském kostele sv. Gotharda bude tento měsíc příležitost společně s knězem pokleknout, a právě touto modlitbou prosit Pannu Marii o přímluvu za různé příležitosti.

Setkání hledačů 18:30

19.10.2018

Po Velikonocích se začala setkávat nová skupina dospělých lidí, kteří nejsou pokřtěni anebo po křtu jim nikdo víru nevysvětloval. Hledač je tedy ten, který hledá – pravdu o Bohu, o víře, o sobě samotném. A kněz není ten, který přesvědčuje, ale ten, který vysvětluje katolický pohled na tyto otázky.