„Církev zavrhuje hřích, protože musí říkat pravdu, ale zároveň toho, kdo se považuje za hříšníka, objímá a zahrnuje nekonečným Božím milosrdenstvím.“

Vánoční doba

pondělí 24. 12. 2018 Štědrý den

24.00 - půlnoční mše svatá (Rybova Česká mše vánoční)

úterý 25. 12. 2018 - Boží hod Vánoční (Narození Páně)

9.00 - mše svatá

10.30 - mše svatá pro rodiny s dětmi

středa 26. 12. 2018 - druhý svátek vánoční (sv. Štěpán)

9.00 - mše svatá

(mše svatá v 10.30 se nekoná!)

neděle 30. 12. 2018 - svátek Svaté Rodiny

9.00 - mše svatá + obnovení manželských slibů

10.30 - mše svatá pro rodiny s dětmi + obnovení manželských slibů

pondělí 31. 12. 2018 - poslední den roku 2018

17.30 - mše svatá + Te Deum

úterý 1. 1. 2019 - svátek Matky Boží Panny Marie (Nový rok)

9.00 - mše svatá

10.30 - mše svatá pro rodiny s dětmi

neděle 6. 1. 2019 - slavnost Zjevení Páně (Tří králové)

9.00 - mše svatá + žehnání vody, křídy a kadidla

10.30 - mše svatá pro rodiny s dětmi + žehnání vody, křídly a kadidla

• Adventní doba
  • Vánoční doba
  • Postní doba
  • Velikonoční doba

Návštěvy starých a nemocných

16.12.2018

Vánoce a Velikonoce jsou největšími křesťanskými svátky, proto bychom měli udělat vše proto, abychom tyto dny trávili se svou pokrevní i farní rodinou. Ideální proto je, abychom si jak do svých rodin, tak do svých farností na tyto dny přivezli i své staré, nemocné či nemohoucí příbuzné a přátele, aby nezůstali osamoceni ve svých domovech, nemocnicích či ústavech. Připravit je na Vánoce po duchovní stránce pomůže i kněz – otec Miloš je chce navštívit v pátek 21. prosince dopoledne; napište proto prosím co nejdříve (nejpozději v neděli 16.12.) na farní emailovou adresu farnost.bubenec@gmail.com jejich jméno a příjmení, věk, přesnou adresu a telefonický kontakt, na který ve středu oznámí přibližnou hodinu svého příchodu.

Nešpory 17:00

Každý pátek přede mší svatou, pokud v tom čase není jiná modlitba.

Roráty při svíčkách

13.12.2018

Pravidelně opět zazní latinský zpěv Rorate coeli. Opět bude nejen u kostela, ale i v kostele úplná tma a ranní adventní zamyšlení bude jako loni i letos probíhat při svíčkách.

12.12.2018

KNIHA ŽALMŮ Kniha žalmů je soubor 150 písní izraelského lidu, které zaznívaly většinou jako bohoslužební písně při různých příležitostech. I když je Židé nezařadili mezi nejposvátnější spisy Tóry, nikdy nepochybovali, že jde o velký duchovní poklad, jenž je tomuto lidu svěřen přímo od Hospodina. Proto po babylonském zajetí (6. stol. př. Kr.) pečlivě tyto písně sesbírali do jedné knihy. Podle prastaré ústní tradice některé žalmy složil sám král David. Žalm 130 – biblický večer vede Michal Hladík (bohoslovec).