„Každý z nás, když jde na mši, má právo hojně obdržet dobře přečtené a dobře pronášené Boží slovo, které je pak správně vyloženo v kázání.“

Pravidelné akce a aktivity

PLÁN AKCÍ A AKTIVIT

zkouška sboru

pondělí 18:30

úklid kostela

úterý 8:00

modlitba růžence

úterý 17:00

biblický večer

středa 17:30 (resp. 18:15-19.30)

zpovídání

úterý a středa 17:00

náboženství dětí

(4.-8. roč. ZŠ)

(3. roč. ZŠ)

(1. a 2. roč. ZŠ)

pondělí 15:45

úterý 16:00

čtvrtek 16:30

• Slovo na měsíc
  • Pravidelné akce a aktivity

Postní almužna

30.3.2018

Postní doba má být dobou modlitby, sebezapření a almužny.Pro věřícího člověka by tak odříkání nemělo být zaměřeno pouze na jeho vlastní zdokonalení, ale ke službě a pomoci druhému. Toto „dávání ze sebe sama“ (a ze svého času či peněženky) tak může zároveň naplnit Ježíšův příkaz lásky k bližnímu. K někomu, kdo je nuznější než my.

Otevřený kostel 15:00 - 17:00

27.2.2018

Dvě hodiny pro každého, kdo chce jen tak přijít do otevřeného kostela, aby tam pobyl s Ježíšem i se sebou samotným. Nasvícený svatostánek a meditační hudba mohou pomoct nejen samotnému soustředění, ale i k utišení mysli či duše.

Zádušní mše za P. Jaroslava Zrzavého

27.2.2018

Otec Jaroslav Zrzavý byl farářem v Bubenči deset let (1992–2002) a mnozí farníci, kteří ho osobně znali, na jeho působení dodnes s láskou a úctou vzpomínají. Ve stejném období (od roku 1992) byl zároveň členem Kněžského bratrstva sv. Kříže (v rámci Opus Dei), kde se i pod jeho vlivem formovala nová kněžská povolání. Mnozí mladí kněží z prelatury Opus Dei za ním jezdili do Bubenče a dodnes se v den výročí jeho smrti scházejí u jeho hrobu. Někteří z nich budou opět po roce účastní zádušní mše, kterou naše farnost bude děkovat za jeho život i požehnanou práci u Sv. Gotharda v 17:30.

Příprava na manželství od 18:30

27.2.2018

Večer pro všechny, kteří uvažují o vstupu do manželství v naší farnosti nebo v našem kostele, i když možná ještě neznají přesný termín svatby.