„Někdo si myslí, že být pokorným znamená být slušným, zdvořilým a zavírat oči při modlitbě. Nikoli. Pokorný je ten, jež umí snášet pokoření, jako je snášel Ježíš.“

Pravidelné akce a aktivity

• Pravidelné akce a aktivity

Vánoční výzdoba kostela 18:00

22.12.2017

Kostel „se“ nevyzdobí a nepřipraví na Vánoce sám – je potřeba nápaditost, ochotu, čas i radostné srdce každého z nás. Zveme tedy mladé i staré, děti i rodiče, aby pomohli s vánoční výzdobou tento páteční večer: je potřeba postavit a vyzdobit stromky, instalovat betlém, a samozřejmě celý kostel pak pečlivě vytřít, vyluxovat a uklidit.

Roráty 6:30

21.12.2017

Advent by měl být pro křesťana čas přípravy – především té vnitřní. A tou vnitřní přípravou se nemyslí pouze modlitba, ale i práce na sobě samotném. Překonat lenost, vstát o něco dříve, poprat se se svými nedostatky? Přijďte spolu s ostatními na brzkou ranní mši do kostela sv. Gotharda. Mše bude probíhat při svíčkách, pouze s nasvíceným oltářem.

Kající pobožnost a zpovídání 15:00-20:00

19.12.2017

Každý hřích ubližuje nejen Bohu, ale i samotnému člověku i celé církvi, jejíž jsme součástí. Proto kromě soukromé zpovědi má význam i společná kající pobožnost: ta začne odpoledne v 15 hodin a po ní bude až do večerní mše možnost k individuální zpovědi. Kromě bubenečského faráře přijde vypomoct i oblíbený pražský kněz P. Vladimír Málek.

Otevřený kostel 15:00 - 17:00

19.12.2017

Dvě hodiny pro každého, kdo chce jen tak přijít do otevřeného kostela, aby tam pobyl s Ježíšem i se sebou samotným. Nasvícený svatostánek a meditační hudba mohou pomoct nejen samotnému soustředění, ale i k utišení mysli či duše.