„Někdo si myslí, že být pokorným znamená být slušným, zdvořilým a zavírat oči při modlitbě. Nikoli. Pokorný je ten, jež umí snášet pokoření, jako je snášel Ježíš.“

Farní brigáda

30.9.2017

před zahájením rekonstrukce naší fary je důležité celý prostor vyklidit, budeme rádi za vaši pomoc: dnes od 8:00

Vánoční výzdoba kostela 18:00

22.12.2017

Kostel „se“ nevyzdobí a nepřipraví na Vánoce sám – je potřeba nápaditost, ochotu, čas i radostné srdce každého z nás. Zveme tedy mladé i staré, děti i rodiče, aby pomohli s vánoční výzdobou tento páteční večer: je potřeba postavit a vyzdobit stromky, instalovat betlém, a samozřejmě celý kostel pak pečlivě vytřít, vyluxovat a uklidit.

Roráty 6:30

21.12.2017

Advent by měl být pro křesťana čas přípravy – především té vnitřní. A tou vnitřní přípravou se nemyslí pouze modlitba, ale i práce na sobě samotném. Překonat lenost, vstát o něco dříve, poprat se se svými nedostatky? Přijďte spolu s ostatními na brzkou ranní mši do kostela sv. Gotharda. Mše bude probíhat při svíčkách, pouze s nasvíceným oltářem.

Kající pobožnost a zpovídání 15:00-20:00

19.12.2017

Každý hřích ubližuje nejen Bohu, ale i samotnému člověku i celé církvi, jejíž jsme součástí. Proto kromě soukromé zpovědi má význam i společná kající pobožnost: ta začne odpoledne v 15 hodin a po ní bude až do večerní mše možnost k individuální zpovědi. Kromě bubenečského faráře přijde vypomoct i oblíbený pražský kněz P. Vladimír Málek.

Otevřený kostel 15:00 - 17:00

19.12.2017

Dvě hodiny pro každého, kdo chce jen tak přijít do otevřeného kostela, aby tam pobyl s Ježíšem i se sebou samotným. Nasvícený svatostánek a meditační hudba mohou pomoct nejen samotnému soustředění, ale i k utišení mysli či duše.