„Každý z nás, když jde na mši, má právo hojně obdržet dobře přečtené a dobře pronášené Boží slovo, které je pak správně vyloženo v kázání.“

Posvícení

15.10.2017

Výročí posvěcení stávajícího kostela sv. Gotharda (18.10.1801) je příležitostí nejen k vzájemnému setkání všech farníků a jejich přátel, ale i k pozvání hosta, jímž je letos převor benediktinského kláštera v Rajhradě P. Augustin Ladislav Gazda. Posvícení oslavíme při jediné mši, a to v 10:30.

Kdo chce, může upéct a přinést koláčky. U bočního vchodu kostela bude připraven stůl, na nějž je jednoduše položíte a při východu z kostela se můžete obsloužit a potěšit.

Nešpory 17:00

29.6.2018

Každý pátek přede mší svatou, pokud v tom čase není jiná modlitba.

Te Deum

24.6.2018

Na konci školního roku poděkujeme i u sv. Gotharda stejným zpěvem při mši v 10:30.

Sbírka na bohoslovce

24.6.2018

Při obou nedělních mších.

Setkání hledačů od 18:30

22.6.2018

Po Velikonocích se začala setkávat nová skupina dospělých lidí, kteří nejsou pokřtěni anebo po křtu jim nikdo víru nevysvětloval. Hledač je tedy ten, který hledá – pravdu o Bohu, o víře, o sobě samotném. A kněz není ten, který přesvědčuje, ale ten, který vysvětluje katolický pohled na tyto otázky.