„Nestačí, že druhým neprokazujeme zlo, nýbrž je třeba si zvolit konání dobra a využívat k tomu úplně všech příležitostí.“

Posvícení

15.10.2017

Výročí posvěcení stávajícího kostela sv. Gotharda (18.10.1801) je příležitostí nejen k vzájemnému setkání všech farníků a jejich přátel, ale i k pozvání hosta, jímž je letos převor benediktinského kláštera v Rajhradě P. Augustin Ladislav Gazda. Posvícení oslavíme při jediné mši, a to v 10:30.

Kdo chce, může upéct a přinést koláčky. U bočního vchodu kostela bude připraven stůl, na nějž je jednoduše položíte a při východu z kostela se můžete obsloužit a potěšit.

31.1.2018

Adam a Eva - „Tehdy utvořil Hospodin Bůh člověka, prach ze země, a vdechl do jeho chřípí dech života; tak se stal člověk živou bytostí.“

Koncert podané ruky od 17 hodin

27.1.2018

Druhý ročník ekumenického setkání u duchovní hudby v kostele sv. Gotharda: přijďte se nejen zaposlouchat do umění pěvců Opery Národního divadla Jany a Václava Siberových, ale na závěr koncertu se společně pomodlit a podat si ruku s ostatními křesťanskými církvemi a sbory na Praze 6. Nebo co chceme letos udělat proto, abychom si jako křesťané byli blíž? V sobotu 27. ledna 2018 v 17 hodin můžete i vy zažít blízkost a krásu Ježíšovy modlitby za jednotu křesťanů.

Nešpory 17:00

26.1.2018

Každý pátek přede mší svatou, pokud v tom čase není jiná modlitba.

24.1.2018

Stvoření - „Na počátku stvořil Bůh nebe a zemi. Země však byla pustá a prázdná, nad hlubinou byla tma a Boží Duch se vznášel nad vodami.“