„Církev zavrhuje hřích, protože musí říkat pravdu, ale zároveň toho, kdo se považuje za hříšníka, objímá a zahrnuje nekonečným Božím milosrdenstvím.“

18.4.2018

OD ŠÉMA K ABRAHÁMOVI „Toto je potomstvo Terachovo: Terach zplodil Abrama, Nachora a Harana. Haran zplodil Lota. Haran umřel ještě před svým otcem Terachem v zemi, kde se narodil, v Uru Chaldejců.“

Šém byl nejmladším Noemovým synem: právě jeho potomstvo bude pokračovat v Bibli jako nositelé Božího příslibu, že lidstvo na Zemi nezahyne až do konce věků. Zatímco se nám předchozí příběhy odehrávají v neurčité oblasti Blízkého Východu, poprvé máme jistotu, že se dostáváme do konkrétního kraje: Chaldejci jsou skutečný historický národ, jenž obýval jižní část starověké Babylonské říše. A Ur bylo jejich nejvýznamnější centrum. Právě zde přichází na svět Abram, budoucí patriarcha Abrahám.

Letní pořad bohoslužeb

31.8.2018

Středa a pátek v 17:30, neděle pouze v 9:00.

Příprava na manželství od 17:30

21.8.2018

Večer pro všechny, kteří uvažují o vstupu do manželství v naší farnosti nebo v našem kostele, i když možná ještě neznají přesný termín svatby.

Farní pouť 2denní

18.8.2018

Po stopách sv. Gotharda.

Nešpory 17:00

17.8.2018

Každý pátek přede mší svatou, pokud v tom čase není jiná modlitba.