„Církev zavrhuje hřích, protože musí říkat pravdu, ale zároveň toho, kdo se považuje za hříšníka, objímá a zahrnuje nekonečným Božím milosrdenstvím.“

2.5.2018

ABRAHAM A SÁRA „Když už se chystal vejít do Egypta, řekl své ženě Sáraji: "Vím dobře, že jsi žena krásného vzhledu. Až tě spatří Egypťané, řeknou si: »To je jeho žena.« Mne zabijí a tebe si ponechají živou.“

Podle Bible to byla žena krásné tváře, a tak není divu, že si ji Abraham žárlivě střežil před cizími muži. Tím méně ale pochopíme, co udělal vzápětí, když přišel do Egypta: svou manželku vydával za svou sestru a poslal ji přímo do faraonova domu. Jakkoli budeme Abrahama omlouvat tím, že ještě neznal Desatero, tolik podlosti bychom na jedné z největších biblických postav nečekali. Zajímavé bude sledovat Sáru vedle Abraháma už na počátku velkolepého příběhu praotce všech Židů i Arabů.

Letní pořad bohoslužeb

31.8.2018

Středa a pátek v 17:30, neděle pouze v 9:00.

Příprava na manželství od 17:30

21.8.2018

Večer pro všechny, kteří uvažují o vstupu do manželství v naší farnosti nebo v našem kostele, i když možná ještě neznají přesný termín svatby.

Farní pouť 2denní

18.8.2018

Po stopách sv. Gotharda.

Nešpory 17:00

17.8.2018

Každý pátek přede mší svatou, pokud v tom čase není jiná modlitba.