„Každý z nás, když jde na mši, má právo hojně obdržet dobře přečtené a dobře pronášené Boží slovo, které je pak správně vyloženo v kázání.“

2.5.2018

ABRAHAM A SÁRA „Když už se chystal vejít do Egypta, řekl své ženě Sáraji: "Vím dobře, že jsi žena krásného vzhledu. Až tě spatří Egypťané, řeknou si: »To je jeho žena.« Mne zabijí a tebe si ponechají živou.“

Podle Bible to byla žena krásné tváře, a tak není divu, že si ji Abraham žárlivě střežil před cizími muži. Tím méně ale pochopíme, co udělal vzápětí, když přišel do Egypta: svou manželku vydával za svou sestru a poslal ji přímo do faraonova domu. Jakkoli budeme Abrahama omlouvat tím, že ještě neznal Desatero, tolik podlosti bychom na jedné z největších biblických postav nečekali. Zajímavé bude sledovat Sáru vedle Abraháma už na počátku velkolepého příběhu praotce všech Židů i Arabů.

30.5.2018

SMLOUVA S ABRAHAMEM „V ten den uzavřel Hospodin s Abramem smlouvu: "Tvému potomstvu dávám tuto zemi od řeky Egyptské až k řece veliké, řece Eufratu.“

Ministrantská schůzka

27.5.2018

Od 14 hodin.

Májová pobožnost

25.5.2018

Před páteční večerní mší svatou bude od 17:00 cca 20minutová pobožnost k úctě Ježíšovy matky.

Noc kostelů

25.5.2018

Pokud se chcete jakkoliv podílet, oslovte pí Dynybylovou. Děkujeme!