„Každý z nás, když jde na mši, má právo hojně obdržet dobře přečtené a dobře pronášené Boží slovo, které je pak správně vyloženo v kázání.“

9.5.2018

ABRAHAM A LOT „Lot si vybral celý okrsek Jordánu a odtáhl na východ. Tak se od sebe oddělili: Abram se usadil v zemi kenaanské a Lot se usadil v městech toho okrsku a stanoval až u Sodomy.“

Chtělo by se nám říct, že po opuštění rodného kraje a po dlouhém putování z Uru do Kenaanu před Cháran a Egypt nemohli mít Abraham a Lot příliš mnoho majetku. Přesto se v další kapitole knihy Genezis dozvídáme, že těmto dvěma příbuzným již nestačila země a půda, kterou obývali společně a jejich služebnictvo se mezi sebou hádalo. Poprvé si můžeme uvědomit, že Lot nebyl ve všem podřízený Abrahamovi, ačkoli jeho autoritu uznával, stejně jako skutečnost, že Abraham nechává Lotovi vybrat si lepší a bohatší část kenaanského území.

Letní pořad bohoslužeb

31.8.2018

Středa a pátek v 17:30, neděle pouze v 9:00.

Žehnání automobilů

29.7.2018

Ti, kteří občas či pravidelně sedají za volant svých aut, mohou přistavit svá (doposud nepožehnaná) vozidla na přilehlém parkovišti u kostela sv. Gotharda, kde po nedělní mši svaté (která je nejblíže k svátku patrona řidičů svatého Kryštofa, 25. července) proběhne krátká pobožnost žehnání aut, a to v neděli 29. července 2018 v 10:00.

Žehnání motorek a motorkářská pouť

22.7.2018

Poprvé se vydá několik fanoušků motorek na společnou spanilou jízdu, aby si na několika zajímavých místech sdělili nejen své zážitky z cest, vzájemné dosavadní zkušenosti s cestováním, ale se i pomodlili za naši farnost. Motorkářská pouť do klášterů Altenburg, Melk, Mariazell a Zwettl začne požehnáním motorek v neděli 22. července 2018 v 10:00. Návrat z cest se předpokládá v úterý 24. července 2018 ve večerních hodinách.

Nešpory 17:00

20.7.2018

Každý pátek přede mší svatou, pokud v tom čase není jiná modlitba.