„Církev zavrhuje hřích, protože musí říkat pravdu, ale zároveň toho, kdo se považuje za hříšníka, objímá a zahrnuje nekonečným Božím milosrdenstvím.“

9.5.2018

ABRAHAM A LOT „Lot si vybral celý okrsek Jordánu a odtáhl na východ. Tak se od sebe oddělili: Abram se usadil v zemi kenaanské a Lot se usadil v městech toho okrsku a stanoval až u Sodomy.“

Chtělo by se nám říct, že po opuštění rodného kraje a po dlouhém putování z Uru do Kenaanu před Cháran a Egypt nemohli mít Abraham a Lot příliš mnoho majetku. Přesto se v další kapitole knihy Genezis dozvídáme, že těmto dvěma příbuzným již nestačila země a půda, kterou obývali společně a jejich služebnictvo se mezi sebou hádalo. Poprvé si můžeme uvědomit, že Lot nebyl ve všem podřízený Abrahamovi, ačkoli jeho autoritu uznával, stejně jako skutečnost, že Abraham nechává Lotovi vybrat si lepší a bohatší část kenaanského území.

Velký úklid kostela

28.9.2018

Málokdo z nás si uvědomuje obětavost a velkou lásku k Pánu Bohu i církvi od těch několika málo žen a mužů, kteří často i přes svou velkou vytíženost nebo vysoký věk týden co týden nezištně a zadarmo uklízí náš kostel sv. Gotharda. Po prázdninových pracích v kostele je však potřeba o něco větší úklid než je "pouze" otřít lavice nebo vyluxovat koberce. A proto pokud nebudete dopoledne na pouti ve Staré Boleslavi a budete moct si udělat 1-2 hodiny volna, přijďte prosím pomoct do kostela s úklidem: muži, ženy i děti určitě dostanou práci a mohou se podílet na tom, že i náš kostelík bude uklizený a čistý opravdu v každém koutku, kam lidská ruka dosáhne... Nemusíte se nikam hlásit, stačí přijít! Akce startuje v 10 hodin. Vedoucí úklidu: Věra Kopková, kontakt: 602 965 235

Setkání "bubenečské" mládeže

28.9.2018

I když se vysokoškolští mimopražští studenti do Prahy vrátí nejspíše teprve začátkem října, někteří mladí z naší farnosti se chtějí sejít a vidět už co nejdříve. A tak vznikl nápad prožít některý den a podniknout něco milého a užitečného zároveň. Někteří se sejdou na svatého Václava (pátek 28.9.2018) před desátou hodinou, aby pomohli s úklidem, pak si spolu někde udělají polední piknik, vyšlápnou si na malou túru, posedí a popovídají, kdo co zažil a celý den zakončí na Suchdolu v kapli svatého Václava, kde bude večer v 17:30 mše svatá, na níž se sejdou s Terkou Neradovou, která na Suchdolu bydlí a peče, a jak jinak, s koláčky přijde i v tento den. I když jste nikdy mezi bubenečskými mladými (18-30 let) třeba nebyli, není potřeba se ostýchat, je to společenství otevřené a rádo uvítá další mladé věřící, kteří chtějí lépe poznat svou víru i vzájemně se povzbudit v křesťanském chování, které dnes není vždy úplně snadné žít. Bližší (anebo i jiné) informace rád podá vedoucí tohoto společenství. Vedoucí farní mládeže: Vojtěch Otruba, kontakt: vojtaotruba@seznam.cz

Svatováclavská pouť

28.9.2018

Ne každý v tento den poputuje do Staré Boleslavi na celonárodní pouť, ale i pro ty, kteří si našeho národního světce svatého Václava chtějí připomenout v nějakém jiném svatováclavském kostele nebo kapli, máme nabídku: na území Prahy 6 (na Suchdolu) je v polích kaple sv. Václava, kde již nebývají mše svaté. A protože ze Suchdolu jezdí k nám do kostela několik lidí, tak vznikl nápad v tento den nemít naši farní mši svatou u nás, ale ve stejnou dobu (17:30) právě na Suchdolu: https://mapy.cz/zakladni?x=14.3701003&y=50.1431523&z=18&l=0&source=base&id=1893324 Kaple se nachází na odbočce vpravo z ulice Ke Kozím hřbetům, můžete se tam dostat autem, MHD ze zastávky Výhledy (ze stanice Dejvická nebo Čínská linky 147 nebo 160) anebo odněkud (třeba od Zázračné studánky v Lysolajích:-)) pěšky.

Pěšky na Suchdol - společně

28.9.2018

Na svátek sv. Václava můžeme na Suchdol putovat i společně. Z Levého Hradce od kostela sv. Klimenta přes Únětice ke kapli sv. Václava, je to asi 10 km. Sejdeme se ve vestibulu Masarykova nádraží pod cedulí s odjezdy vlaků ve 12.50 (s již koupenými jízdenkami - stanice Žalov), vyrážíme pěšky ze Žalova ve 13.30. Všichni jste srdečně zváni!