„Každý z nás, když jde na mši, má právo hojně obdržet dobře přečtené a dobře pronášené Boží slovo, které je pak správně vyloženo v kázání.“

9.5.2018

ABRAHAM A LOT „Lot si vybral celý okrsek Jordánu a odtáhl na východ. Tak se od sebe oddělili: Abram se usadil v zemi kenaanské a Lot se usadil v městech toho okrsku a stanoval až u Sodomy.“

Chtělo by se nám říct, že po opuštění rodného kraje a po dlouhém putování z Uru do Kenaanu před Cháran a Egypt nemohli mít Abraham a Lot příliš mnoho majetku. Přesto se v další kapitole knihy Genezis dozvídáme, že těmto dvěma příbuzným již nestačila země a půda, kterou obývali společně a jejich služebnictvo se mezi sebou hádalo. Poprvé si můžeme uvědomit, že Lot nebyl ve všem podřízený Abrahamovi, ačkoli jeho autoritu uznával, stejně jako skutečnost, že Abraham nechává Lotovi vybrat si lepší a bohatší část kenaanského území.

30.5.2018

SMLOUVA S ABRAHAMEM „V ten den uzavřel Hospodin s Abramem smlouvu: "Tvému potomstvu dávám tuto zemi od řeky Egyptské až k řece veliké, řece Eufratu.“

Ministrantská schůzka

27.5.2018

Od 14 hodin.

Májová pobožnost

25.5.2018

Před páteční večerní mší svatou bude od 17:00 cca 20minutová pobožnost k úctě Ježíšovy matky.

Noc kostelů

25.5.2018

Pokud se chcete jakkoliv podílet, oslovte pí Dynybylovou. Děkujeme!