„Církev zavrhuje hřích, protože musí říkat pravdu, ale zároveň toho, kdo se považuje za hříšníka, objímá a zahrnuje nekonečným Božím milosrdenstvím.“

Dušičková mše na bubenečském hřbitově od 16 hodin

2.11.2018

Jako v předchozích letech, i letos společně s celou církví (a v ní s naší farností) můžeme pomáhat nejen živým, ale i zemřelým: právě dobrý skutek (návštěva hřbitova) spojený se společnou modlitbou a sjednocením se s papežem jako hlavou církve (modlitba na úmysl Svatého Otce) jsou před Bohem projevem naší jednoty a vzájemné lásky, která pomáhá i těm, kteří již zemřeli. To je zhruba smysl tzv. "odpustků pro zemřelé".

Hned po mši můžou někteří pod vedením Terky Neradové uklidit, vyčistit nebo upravit některý z kněžských hrobů, jejichž seznam bude mít Terka k dispozici. Můžete tedy tentokrát vzít s sebou i kytku nebo svíčku, kterou na onen hrob položíte.

Setkání mládeže od 18:30

23.11.2018

Tento pátek se opět koná setkání mládeže (do 30 let) na faře. Farní společenství mladých nejen vzájemně sdílí své přátelství a kamarádství, ale rovněž se povzbuzuje v hledání Boha v dnešním světě. A diskutuje nad Katechismem katolické církve.

Pastorační rada

Prosíme o modlitby za zdárný průběh zasedání PRF. Děkujeme!

Ministrantská schůzka

18.11.2018

Společný program bubenečských ministrantů s jejich vedoucím Matějem Dynybylem.

Příprava rodičů ke křtu dítěte od 17:00

18.11.2018

Rodiče, kteří touží pokřtít v naší farnosti své dítě, absolvují jedno společné setkání s knězem, kde se dozví o závazcích, které na sebe při křtu přebírají, o podmínkách pro kmotrovství, ale i o průběhu křestního obřadu.