„Církev zavrhuje hřích, protože musí říkat pravdu, ale zároveň toho, kdo se považuje za hříšníka, objímá a zahrnuje nekonečným Božím milosrdenstvím.“

Sbírka na farní i arcidiecézní charitu

11.11.2018

Peníze, které se vybírají v kostele během mše svaté do tzv. „kasiček“, jsou vždy po mši svaté pečlivě spočítány paní pokladní, podepsány zástupci ekonomické rady a farářem a odvedeny na běžný účet v bance. Nedělní sbírka je pak zdrojem financování všech společných nákladů na provoz, nákupy a běžné malé opravy. Až na letní měsíce je jedna nedělní sbírka ale odváděna na účet pražského arcibiskupství, a to vždy na speciálně určený úmysl. Listopadový se týká provozu a charitních výdajů Arcisbikupství. Kdo bude v tento den chtít, může si vybrat a část svého příspěvku vhodit do kasičky v kostele, která se stane základem pro fond naší vznikající farní charity.

Setkání mládeže od 18:30

23.11.2018

Tento pátek se opět koná setkání mládeže (do 30 let) na faře. Farní společenství mladých nejen vzájemně sdílí své přátelství a kamarádství, ale rovněž se povzbuzuje v hledání Boha v dnešním světě. A diskutuje nad Katechismem katolické církve.

Pastorační rada

Prosíme o modlitby za zdárný průběh zasedání PRF. Děkujeme!

Ministrantská schůzka

18.11.2018

Společný program bubenečských ministrantů s jejich vedoucím Matějem Dynybylem.

Příprava rodičů ke křtu dítěte od 17:00

18.11.2018

Rodiče, kteří touží pokřtít v naší farnosti své dítě, absolvují jedno společné setkání s knězem, kde se dozví o závazcích, které na sebe při křtu přebírají, o podmínkách pro kmotrovství, ale i o průběhu křestního obřadu.