„Nestačí, že druhým neprokazujeme zlo, nýbrž je třeba si zvolit konání dobra a využívat k tomu úplně všech příležitostí.“

O farnosti

Naše římskokatolická farnost má dlouhou historii, její počátek sahá někam do 12. století a tvoří nedílnou součást dějin celé městské čtvrtě, jež se původně jmenovala Ovenec.

Neznáme všechna jména bubenečských kněží, ale i těch několik desítek, která jsou tady uvedena, dosvědčují, že farnost sv. Gotharda sehrávala poměrně důležitou roli jako zázemní pražského arcibiskupství, ale i později vzniklé Teologické fakulty Univerzity Karlovy.

Svatý Gothard patří rovněž k nejstarším zasvěcením kostelů na našem území a propojuje nás s Evropou, kam patříme a jejíž - dnes ohrožené - hodnoty se tvořily celá staletí i díky mnichům a klášterům, z nichž se šířila kultura do širšího okolí. Gothard jako opat německého benediktinského kláštera Niederalteich byl velmi záhy jako patron a ochránce uctíván nejen na území Bavorska, ale i všude tam, kam přicházeli jeho žáci a učedníci.

Máme být na co hrdí. Chceme se však nejen dívat do minulosti, ale žít přítomnost a tvořit budoucnost právě zde a právě tady, kde a kdy žijeme.

O farnosti

• Historie kostela
  • Svatý Gothard
  • Historie kněží ve farnosti
  • Duchovní servis
  • Farní list Gothard
  • P. Michal Kimák

31.1.2018

Adam a Eva - „Tehdy utvořil Hospodin Bůh člověka, prach ze země, a vdechl do jeho chřípí dech života; tak se stal člověk živou bytostí.“

Koncert podané ruky od 17 hodin

27.1.2018

Druhý ročník ekumenického setkání u duchovní hudby v kostele sv. Gotharda: přijďte se nejen zaposlouchat do umění pěvců Opery Národního divadla Jany a Václava Siberových, ale na závěr koncertu se společně pomodlit a podat si ruku s ostatními křesťanskými církvemi a sbory na Praze 6. Nebo co chceme letos udělat proto, abychom si jako křesťané byli blíž? V sobotu 27. ledna 2018 v 17 hodin můžete i vy zažít blízkost a krásu Ježíšovy modlitby za jednotu křesťanů.

Nešpory 17:00

26.1.2018

Každý pátek přede mší svatou, pokud v tom čase není jiná modlitba.

24.1.2018

Stvoření - „Na počátku stvořil Bůh nebe a zemi. Země však byla pustá a prázdná, nad hlubinou byla tma a Boží Duch se vznášel nad vodami.“