„Každý z nás, když jde na mši, má právo hojně obdržet dobře přečtené a dobře pronášené Boží slovo, které je pak správně vyloženo v kázání.“

O farnosti

Naše římskokatolická farnost má dlouhou historii, její počátek sahá někam do 12. století a tvoří nedílnou součást dějin celé městské čtvrtě, jež se původně jmenovala Ovenec.

Neznáme všechna jména bubenečských kněží, ale i těch několik desítek, která jsou tady uvedena, dosvědčují, že farnost sv. Gotharda sehrávala poměrně důležitou roli jako zázemní pražského arcibiskupství, ale i později vzniklé Teologické fakulty Univerzity Karlovy.

Svatý Gothard patří rovněž k nejstarším zasvěcením kostelů na našem území a propojuje nás s Evropou, kam patříme a jejíž - dnes ohrožené - hodnoty se tvořily celá staletí i díky mnichům a klášterům, z nichž se šířila kultura do širšího okolí. Gothard jako opat německého benediktinského kláštera Niederalteich byl velmi záhy jako patron a ochránce uctíván nejen na území Bavorska, ale i všude tam, kam přicházeli jeho žáci a učedníci.

Máme být na co hrdí. Chceme se však nejen dívat do minulosti, ale žít přítomnost a tvořit budoucnost právě zde a právě tady, kde a kdy žijeme.

O farnosti

• Historie kostela
  • Kostel na historických fotografiích
  • Svatý Gothard
  • Historie kněží ve farnosti
  • Duchovní servis
  • Farní list Gothard
  • Propagace farnosti
  • P. Michal Kimák

Letní pořad bohoslužeb

31.8.2018

Středa a pátek v 17:30, neděle pouze v 9:00.

Žehnání automobilů

29.7.2018

Ti, kteří občas či pravidelně sedají za volant svých aut, mohou přistavit svá (doposud nepožehnaná) vozidla na přilehlém parkovišti u kostela sv. Gotharda, kde po nedělní mši svaté (která je nejblíže k svátku patrona řidičů svatého Kryštofa, 25. července) proběhne krátká pobožnost žehnání aut, a to v neděli 29. července 2018 v 10:00.

Žehnání motorek a motorkářská pouť

22.7.2018

Poprvé se vydá několik fanoušků motorek na společnou spanilou jízdu, aby si na několika zajímavých místech sdělili nejen své zážitky z cest, vzájemné dosavadní zkušenosti s cestováním, ale se i pomodlili za naši farnost. Motorkářská pouť do klášterů Altenburg, Melk, Mariazell a Zwettl začne požehnáním motorek v neděli 22. července 2018 v 10:00. Návrat z cest se předpokládá v úterý 24. července 2018 ve večerních hodinách.

Nešpory 17:00

20.7.2018

Každý pátek přede mší svatou, pokud v tom čase není jiná modlitba.