„Církev zavrhuje hřích, protože musí říkat pravdu, ale zároveň toho, kdo se považuje za hříšníka, objímá a zahrnuje nekonečným Božím milosrdenstvím.“

O farnosti

Naše římskokatolická farnost má dlouhou historii, její počátek sahá někam do 12. století a tvoří nedílnou součást dějin celé městské čtvrtě, jež se původně jmenovala Ovenec.

Neznáme všechna jména bubenečských kněží, ale i těch několik desítek, která jsou tady uvedena, dosvědčují, že farnost sv. Gotharda sehrávala poměrně důležitou roli jako zázemní pražského arcibiskupství, ale i později vzniklé Teologické fakulty Univerzity Karlovy.

Svatý Gothard patří rovněž k nejstarším zasvěcením kostelů na našem území a propojuje nás s Evropou, kam patříme a jejíž - dnes ohrožené - hodnoty se tvořily celá staletí i díky mnichům a klášterům, z nichž se šířila kultura do širšího okolí. Gothard jako opat německého benediktinského kláštera Niederalteich byl velmi záhy jako patron a ochránce uctíván nejen na území Bavorska, ale i všude tam, kam přicházeli jeho žáci a učedníci.

Máme být na co hrdí. Chceme se však nejen dívat do minulosti, ale žít přítomnost a tvořit budoucnost právě zde a právě tady, kde a kdy žijeme.

O farnosti

• Historie kostela
  • Kostel na historických fotografiích
  • Svatý Gothard
  • Historie kněží ve farnosti
  • Duchovní servis
  • Farní list Gothard
  • Propagace farnosti
  • P. Michal Kimák

Setkání mládeže od 18:30

23.11.2018

Tento pátek se opět koná setkání mládeže (do 30 let) na faře. Farní společenství mladých nejen vzájemně sdílí své přátelství a kamarádství, ale rovněž se povzbuzuje v hledání Boha v dnešním světě. A diskutuje nad Katechismem katolické církve.

Pastorační rada

Prosíme o modlitby za zdárný průběh zasedání PRF. Děkujeme!

Ministrantská schůzka

18.11.2018

Společný program bubenečských ministrantů s jejich vedoucím Matějem Dynybylem.

Příprava rodičů ke křtu dítěte od 17:00

18.11.2018

Rodiče, kteří touží pokřtít v naší farnosti své dítě, absolvují jedno společné setkání s knězem, kde se dozví o závazcích, které na sebe při křtu přebírají, o podmínkách pro kmotrovství, ale i o průběhu křestního obřadu.