„Křesťan je svědkem poslušnosti a pokud se neubíráme cestou růstu v dosvědčování poslušnosti, pak nejsme křesťané.“

O farnosti

Naše římskokatolická farnost má dlouhou historii, její počátek sahá někam do 12. století a tvoří nedílnou součást dějin celé městské čtvrtě, jež se původně jmenovala Ovenec.

Neznáme všechna jména bubenečských kněží, ale i těch několik desítek, která jsou tady uvedena, dosvědčují, že farnost sv. Gotharda sehrávala poměrně důležitou roli jako zázemní pražského arcibiskupství, ale i později vzniklé Teologické fakulty Univerzity Karlovy.

Svatý Gothard patří rovněž k nejstarším zasvěcením kostelů na našem území a propojuje nás s Evropou, kam patříme a jejíž - dnes ohrožené - hodnoty se tvořily celá staletí i díky mnichům a klášterům, z nichž se šířila kultura do širšího okolí. Gothard jako opat německého benediktinského kláštera Niederalteich byl velmi záhy jako patron a ochránce uctíván nejen na území Bavorska, ale i všude tam, kam přicházeli jeho žáci a učedníci.

Máme být na co hrdí. Chceme se však nejen dívat do minulosti, ale žít přítomnost a tvořit budoucnost právě zde a právě tady, kde a kdy žijeme.

O farnosti

• Historie kostela
  • Svatý Gothard
  • Historie kněží ve farnosti
  • Duchovní servis
  • Farní list Gothard
  • Svatý rok milosrdenství v Bubenči
  • P. Michal Kimák

Promítání

20.10.2017

Film o P. Aloisi Kánském se promítá od 18:30.

18.10.2017

Staré víry

Posvěcení kostela 1801

18.10.2017

Od 17:30 mše svatá - v den výročí.

Otevřený kostel 15:00 - 17:00

17.10.2017

Dvě hodiny pro každého, kdo chce jen tak přijít do otevřeného kostela, aby tam pobyl s Ježíšem i se sebou samotným. Nasvícený svatostánek a meditační hudba mohou pomoct nejen samotnému soustředění, ale i k utišení mysli či duše.