„Křesťan je svědkem poslušnosti a pokud se neubíráme cestou růstu v dosvědčování poslušnosti, pak nejsme křesťané.“

Duchovní servis

Svátosti patří k životu věřících katolíků, a my kněží máme udělat vše proto, abyste je mohli přijímat. Nebojte se proto informovat a kontaktovat svého faráře.

Křest

a) malé děti (do 7 let): žádost o křest hlásí některý z rodičů, oba se pak účastní jednoho společného přípravného setkání. Plánovaný termín přípravy je uveden o několik řádků níže, je nutné, abyste svou účast předem potvrdili, a to buď osobně při východu z kostela po nedělní mši svaté, telefonicky nebo textovou zprávou (731 625 968) anebo emailem (farnost.bubenec@gmail.com).

b) děti ve věku 7-14 let: žádost předkládá aspoň jeden z rodičů, dítě pak navštěvuje přípravu (cca 1 rok). Kontakty jako v bodě a)

c) dospívající a dospělí: žádost předkládá samotný dospívající anebo dospělý, následuje pak období tzv. katechumenátu, kdy se pravidelně scházíme na přípravách.

Nejbližší přípravné setkání obou rodičů před křtem jejich dítěte je plánované na neděli 26. listopadu od 17 hodin.

Je lépe, když rodiče toto setkání absolvují včas, nejlépe ještě v těhotenství! Příprava trvá 60-90 minut, kvůli dodržení této doby je však potřebné, aby rodiče zajistili na tuto dobu přípravy hlídání svého dítěte. Na toto příparvné setkání je nutné se předem přihlásit, nejlépe emailem (viz výše).

Biřmování

Pokřtění zájemci od 17 let výše, kteří ještě biřmování nepřijali, ať se osobně přihlásí na výše uvedené kontakty.

Letošní biřmování je plánováno na neděli 22. října (10.30 - mše svatá v 9.00 není!).

Další zájemci o biřmování se mohou opět přihlásit v listopadu 2017, nejlépe osobně anebo emailem na adresu farnosti.

Eucharistie

Pravidelná mše svatá v naší farnosti se koná od úterka do pátku večer v 17.30 kromě čtvrtku, kdy se scházíme v 6.30 ráno. Nedělním setkáním u Eucharistie se snažíme lépe formovat naše lidské vztahy mezi sebou navzájem i s Bohem, jehož vyznáváme společným Krédem. Čas nedělní mše svaté je 9.00 a 10.30. Vzhledem k malému kostelnímu prostoru prosíme rodiny s dětmi o preferenci druhé mše svaté (v 10.30), kdy se kněz částečně věnuje i samotným dětem.

K přijímání eucharistie je potřeba se náležitě připravit. Děti (od 3. třídy ZŠ včetně) i dospělí se mohou přihlásit u svého faráře (kontakty viz výše).

Svátost smíření

Ani křesťané nejsou prosti pádů a hříchů, jejich pokora je má vést k tomu, aby si je uvědomovali a podle Božího nařízení hledali jejich odpuštění. Zpovídá se vždy přede mší svatou 30 minut, v neděli je rezervován čas pro staré a nemohoucí farníky, kteří se jindy do kostela nedostanou.

Ti, kteří ještě nikdy u svátosti smníření nebyli, se mohou společně s knězem na ni začít připravovat, stačí aby se mu co nejdříve ohlásili osobně anebo emailem.

Manželství

Pro věřící není svatba pouhým krásným obřadem v kostele, ale dobrovolným přijetím Ježíše do společného života muže a ženy, kteří se chtějí svou láskou podobat Bohu a dát život dětem, kteří v tomto poslání budou na zemi pokračovat. Tento krásný, důležitý, ale i nesnadný úkol vyžaduje přípravu. Páry, které chtějí takovéto manželství a chtějí do něj vstoupit v naší farnosti a v našem kostele, ať se co nejdříve přihlásí, a to i v případě, že termín svatby ještě nemají stanovený.

Nový cyklus příprav k manželství:  zatím není stanovený.

Je lépe absolvovat přípravu co nejdříve, i pro případ, že by se později vyskytl jakýkoli problém s časem nebo samotným obřadem. Vzhledem k dalším povinnostem otce Miloše jako přednášejícího na KTF UK a obhájce na Metropolitním soudu, bohužel nejsou možné individuální přípravy v náhradních termínech. Prosíme o pochopení!

Kněžství a řeholní zasvěcení

Bůh je osoba v pravém smyslu slova, protože dává život a smysl všem dalším osobám. I k němu tedy může mít člověk (muž i žena) vztah natolik, že chtějí s ním a pro něj žít svůj celý pozemský život. Učit se od něho a zprostředkovávat jeho lásku dál těm lidem, kteří v něho uvěřili, anebo jej hledají.

Chlapci a děvčata, kteří touží po této formě života, ať se i přes vědomí svých hříchů a obavu z budoucna, nebojí a nestydí zajít za knězem, jemuž důvěřují a poradí se, co a jak dál mají dělat.

Církevní pohřeb

Chtějí-li příbuzní u rozloučení či na pohřbu kněze, kontaktujte ho co nejdříve po úmrtí, abyste s ním domluvili termín i formu psolední pozemské služby svému blízkému.

Rozloučení v kostele je možné pouze pro farníky, kteří náš kostel navštěvují nebo navštěvovali.

O farnosti

• Historie kostela
  • Svatý Gothard
  • Historie kněží ve farnosti
  • Duchovní servis
  • Farní list Gothard
  • Svatý rok milosrdenství v Bubenči
  • P. Michal Kimák

Promítání

20.10.2017

Film o P. Aloisi Kánském se promítá od 18:30.

18.10.2017

Staré víry

Posvěcení kostela 1801

18.10.2017

Od 17:30 mše svatá - v den výročí.

Otevřený kostel 15:00 - 17:00

17.10.2017

Dvě hodiny pro každého, kdo chce jen tak přijít do otevřeného kostela, aby tam pobyl s Ježíšem i se sebou samotným. Nasvícený svatostánek a meditační hudba mohou pomoct nejen samotnému soustředění, ale i k utišení mysli či duše.