„Každý z nás, když jde na mši, má právo hojně obdržet dobře přečtené a dobře pronášené Boží slovo, které je pak správně vyloženo v kázání.“

Duchovní servis

Svátosti patří k životu věřících katolíků, a my kněží máme udělat vše proto, abyste je mohli přijímat. Nebojte se proto informovat a kontaktovat svého faráře.

Křest

a) malé děti (do 7 let): žádost o křest hlásí některý z rodičů, oba se pak účastní jednoho společného přípravného setkání. Plánovaný termín přípravy je uveden o několik řádků níže, je nutné, abyste svou účast předem potvrdili, a to buď osobně při východu z kostela po nedělní mši svaté, telefonicky nebo textovou zprávou (731 625 968) anebo emailem (farnost.bubenec@gmail.com).

Přípravná setkání (obou rodičů) v roce 2018 (platí ovšem nutnost potvrzení účasti): 18.3.; 20.5. (změna oproti původně plánovanému termínu!); 29.7.; 23.9.; 18.11. - pokaždé v 17 hodin.

Je lépe, když rodiče toto setkání absolvují včas, nejlépe ještě v těhotenství! Příprava trvá 60-90 minut, kvůli dodržení této doby je však potřebné, aby rodiče zajistili na tuto dobu přípravy hlídání svého dítěte. Na toto přípravné setkání je nutné se předem přihlásit, nejlépe emailem (viz výše).

b) děti ve věku 7-14 let: žádost předkládá aspoň jeden z rodičů, dítě pak navštěvuje přípravu (cca 1 rok). Kontakty jako v bodě a)

c) dospívající a dospělí: žádost předkládá samotný dospívající anebo dospělý, následuje pak období tzv. katechumenátu, kdy se pravidelně scházíme na přípravách.

Příprava v roce 2018 začne opět po Velikonocích (každý druhý pátek v 18:30 na faře) - první setkání se koná 13. dubna 2018 (poslední možnost přidat se ke skupině je 27. dubna 2018); nebojte se přijít!

Biřmování

Pokřtění zájemci od 17 let výše, kteří ještě biřmování nepřijali, se mohou vždy v listopadu a prosinci osobně přihlásit na výše uvedené kontakty.

Plánovaný přípravný cyklus na biřmování v roce 2018: 14.1.;  18.2.; 18.3.; 15.4.; 20.5.; 10.6.; 29.7; 23.9.; 7.10. - pokaždé v 15 hodin.

Eucharistie

Pravidelná mše svatá v naší farnosti se koná od úterka do pátku večer v 17.30 kromě čtvrtku, kdy se scházíme v 6.30 ráno. Nedělním setkáním u Eucharistie se snažíme lépe formovat naše lidské vztahy mezi sebou navzájem i s Bohem, jehož vyznáváme společným Krédem. Čas nedělní mše svaté je 9.00 a 10.30. Vzhledem k malému kostelnímu prostoru prosíme rodiny s dětmi o preferenci druhé mše svaté (v 10.30), kdy se kněz částečně věnuje i samotným dětem.

K přijímání eucharistie je potřeba se náležitě připravit. Děti (od 3. třídy ZŠ včetně) i dospělí se mohou přihlásit u svého faráře (kontakty viz výše).

Svátost smíření

Ani křesťané nejsou prosti pádů a hříchů, jejich pokora je má vést k tomu, aby si je uvědomovali a podle Božího nařízení hledali jejich odpuštění. Zpovídá se vždy přede mší svatou (kromě pátku a neděle) 30 minut, v neděli je rezervován čas pro staré a nemohoucí farníky, kteří se jindy do kostela nedostanou.

Ti, kteří ještě nikdy u svátosti smíření nebyli, se mohou společně s knězem na ni začít připravovat, stačí, aby se mu co nejdříve ohlásili osobně anebo emailem.

Manželství

Pro věřící není svatba pouhým krásným obřadem v kostele, ale dobrovolným přijetím Ježíše do společného života muže a ženy, kteří se chtějí svou láskou podobat Bohu a dát život dětem, kteří v tomto poslání budou na zemi pokračovat. Tento krásný, důležitý, ale i nesnadný úkol vyžaduje přípravu. Páry, které chtějí takovéto manželství a chtějí do něj vstoupit v naší farnosti a v našem kostele, ať se co nejdříve přihlásí, a to i v případě, že termín svatby ještě nemají stanovený.

Nový cyklus příprav k manželství:

JARNÍ: 16.1.2018 (I.), 20.2.2018 (II.), 20.3.2018 (III.) - po večerní mši, tzn. nejpozději v 18:30.

LETNÍ: změna!!! 17.4.2018 (I.), 22.5.2018 (II.), 19.6.2018 (III.) - po večerní mši, tzn. nejpozději v 18:30.

PODZIMNÍ: 22.8.2018 (I.), 18.9.2018 (II.), 9.10.2018 (III.) - po večerní mši, tzn. nejpozději v 18:30.

Je lépe absolvovat přípravu co nejdříve, i pro případ, že by se později vyskytl jakýkoli problém s časem nebo samotným obřadem. Vzhledem k dalším povinnostem otce Miloše jako přednášejícího na KTF UK a soudce na Metropolitním soudu bohužel nejsou možné individuální přípravy v náhradních termínech. Prosíme o pochopení!

Kněžství a řeholní zasvěcení

Bůh je osoba v pravém smyslu slova, protože dává život a smysl všem dalším osobám. I k němu tedy může mít člověk (muž i žena) vztah natolik, že chtějí s ním a pro něj žít svůj celý pozemský život. Učit se od něho a zprostředkovávat jeho lásku dal těm lidem, kteří v něho uvěřili, anebo jej hledají.

Chlapci a děvčata, kteří touží po této formě života, ať se i přes vědomí svých hříchů a obavu z budoucna nebojí a nestydí zajít za knězem, jemuž důvěřují a poradí se, co a jak dál mají dělat.

Církevní pohřeb

Chtějí-li příbuzní u rozloučení či na pohřbu kněze, kontaktujte ho co nejdříve po úmrtí, abyste s ním domluvili termín i formu psolední pozemské služby svému blízkému.

Rozloučení v kostele je možné pouze pro farníky (za farníky mohou být považováni i jinověrci nebo nepokřtěni), kteří náš kostel a naši farnost navštěvují nebo poslední lety svého života navštěvovali.

O farnosti

• Historie kostela
  • Kostel na historických fotografiích
  • Svatý Gothard
  • Historie kněží ve farnosti
  • Duchovní servis
  • Farní list Gothard
  • Propagace farnosti
  • P. Michal Kimák

30.5.2018

SMLOUVA S ABRAHAMEM „V ten den uzavřel Hospodin s Abramem smlouvu: "Tvému potomstvu dávám tuto zemi od řeky Egyptské až k řece veliké, řece Eufratu.“

Ministrantská schůzka

27.5.2018

Od 14 hodin.

Májová pobožnost

25.5.2018

Před páteční večerní mší svatou bude od 17:00 cca 20minutová pobožnost k úctě Ježíšovy matky.

Noc kostelů

25.5.2018

Pokud se chcete jakkoliv podílet, oslovte pí Dynybylovou. Děkujeme!