Bohoslovec

Milí farníci,

jak jsem již dříve zmiňoval, tak o první květnové sobotě jsme spolu s dalšími čtyřmi bratry byli přijati mezi kandidáty jáhenského a kněžského svěcení. Tento krátký obřad proběhl, jak je zvykem, v rámci poutní mše svaté na Svaté Hoře u Příbrami, kam jsme ráno doputovali spolu se skupinou mladých poutníků, kteří sami rozvažují nad svým životním povoláním – ať už k rodinnému, duchovnímu nebo i jinému způsobu života. K tomu jim sloužil i připravený program v rámci kterého jsme se mohli neformálně pobavit, ale také se spolu zamýšlet a modlit se soustředěně k tématu osobního povolání. Bylo milé a povzbuzující vidět mladší lidi, kteří se nebojí klást si náročné životní otázky. Minimálně stejně tak milý a povzbudivý pro mě pak byl čas po poutní mši svaté, který jsem mohl strávit se svými přáteli.

Osobně teď prožívám nabité, ale spokojené období bez výrazných výkyvů, nicméně jedna velká změna mě a potažmo naši rodinu čeká. V nedávně době jsme jihovýchodně od Prahy zakoupili nemovitost, kam se během léta budeme spolu s mámou stěhovat. Protože času, který během roku my seminaristé trávíme doma, není mnoho, rozhodl jsem se jej ve zbývajících letech své formace trávit plně na novém místě a v tamní farnosti, kterou spravuje otec Miroslav Auxt, kterého jistě řada z vás dobře zná ze Žižkova nebo díky jiným příležitostem; například nedávné přednášce v Bubenči.

Nicméně v nejbližší době přede mnou stojí závěr formačního roku, zkouškové období a praxe. Těším se na čas, který budu moci strávit také spolu s vámi.

Jakub

Na závěr opět připomenu, že budu rád za vaše podněty k tomuto postupnému představování formace a života seminaristů. Máte-li jakékoli otázky nebo by vás něco z našeho života zajímalo, neváhejte mi, prosím, napsat na adresu kuba.sobotka@seznam.cz.