dnes

I v době prázdnin otevřený kostel v pátek

V pátek již od 15:00 hod bude otevřen kostl pro soukromou modlitbu, adoraci, zastavení po uplynulém týdnu. Od 17:30 mše svatá.

21. 11. 2021

Příprava ke křtu dítěte

Křest je první a důležitou svátostí každého, koho osloví učení Ježíše Krista a rozhodne se pro křesťanství jako pro svou životní cestu. Přijmout Ježíšovo učení však lze pouze jako celek: když ho uznám za Božího Syna (což je podstatná a hlavní podmínka, abych mohl být vůbec uznán za křesťana), pak vše, co říká, musí být Pravda (protože žádný člověk není schopen vědět víc než Bůh). Toto a mnoho dalšího si musí rozmyslet dospělý člověk dříve, než dá souhlas ke svému křtu. Podle starobylé tradice se v církvi křtí i malé děti, ovšem pouze tehdy, když je alespoň jeden z rodičů křesťanem tak, jak to bylo právě popsáno. Proto se před křtem malých dětí koná hodinové setkání obou rodičů, kteří o křtu svých dětí uvažují.