2. 3. 2022

Noc bdění a modliteb na Popelec

Celou noc se budeme modlit za ukončení války na Ukrajině
V noci z Popeleční středy na čtvrtek proběhne v kostele sv. Gotharda v Praze 6 Bubenči celonoční bdění a modlitba za mír.
Popeleční středa 2. 3. 2022 se má stát podle papeže Františka Dnem půstu za mír. V tento den by se měli věřící postít a věnovat se intenzivní modlitbě. Proto ve Farnosti Bubeneč začne po mši svaté v kostele sv. Gotharda noční modlitební maraton. Služby si mezi sebou rozdělí lidé z farnosti a přítomen bude i svatogothardský farář P. Miloš Szabo. Ten všechny na středeční vigilii zve: „Přicházet mohou jednotlivci i rodiny. Věřící nemusí zůstat po celou noc. Někdo tu bude do půlnoci, jiní si mohou natáhnout budík a přijít se modlit nad ránem.“ Akce bude ukončena ranní mší svatou v 6:30 hod ve čtvrtek 3. 3. 2022.