22. 1. 2023

Koncert podané ruky. Neděle - 17:00

Pozvěte své příbuzné či kamarády na koncert špičkových českých umělců, který je věnován jednotě křesťanů, žijících na území Prahy 6.

Společně si můžeme vyslechnout kvalitní hudbu v podání Lindy Juránkové (hra na varhany) a manželů Siberových (zpěv), které letos doplní i Pavel Škrna na saxofon. Přijďte prožít nedělní večer tak, jak to k neděli patří. 22.01.2023 v 17:00 hod.

Všichni víme, jak je náročné opět navázat kontakt a vztah s někým, s kým se naše společné cesty rozešly, nemluvě o tom, že bychom se opět měli milovat jako nejbližší lidé. To, co si umíme nebo neumíme představit v malém, v ještě mnohem větší míře platí pro velká společenství, která se v dávné historii rozešla a dlouhá staletí to vypadalo, že už nikdy k sobě nenajdou cestu. Přitom každá církev mluví o tom, že má či chce následovat Ježíše Krista, jenž za jednotu svých učedníků položil život a prosí je v slzách, aby byli jedno. Proto bychom měli hledat cestu, jak se aspoň potkat, jak a za jakých okolností si sednout vedle sebe a v obyčejných chvilkách se na sebe pousmát a pozdravit se. Tradiční koncert podané ruky po několikaletém strachování z epidemií opět v plné sestavě nabídne tuto možnost. Nevíme, kdo přijde z pozvaných křesťanských sborů či církví, které působí na Praze 6, víme však, že budeme připraveni jim podat ruku.