23. 10. 2024

Biblický večer pro farníky i hosty

SDÍLENÍ
Deuteronomium, kap. 5–⁠⁠⁠⁠⁠⁠9
Četba a studium Bible je marné, pokud Boží Slovo následně není aplikováno do každodenního života. Proto je důležitý jak výklad, který není dán každému, ale pouze Bohem vybraným a svátostí kněžství obdarovaným jedincům, tak i vzájemné sdílení těch, kteří tento výklad poslouchají. Nejde o doplňování, upřesňování, nebo dokonce vyvracení výkladu, ale o ukázku praktičnosti Bible, která se dá i v dnešních časech žít, i když to není vždy jednoduchá cesta. Jak se komu daří realizovat a praktikovat slyšené Boží Slovo, tak může být doplněno i nabídkou pomoci, povzbuzením, anebo minimálně zjištěním, že stejný problém s poslušností Bohu mají i další křesťané.

Biblické večery se konají každou středu na faře v 18:15 po skončení mše svaté, která začíná v 17:30.