20. 10. 2024

Posvícení u sv. Gotharda

Výročí posvěcení kostela sv. Gotharda v Bubenči se slaví na svátek svatého Lukáše, tedy 18. října. Bylo to v roce 1801, kdy z pražských Hradčan přijel na kočáru do tehdy samostatné obce Přední Ovenec pomocný pražský biskup Václav Leopold Chlumčanský z Přestavlk, jenž kostel vysvětil. Od toho roku bubenečtí farníci každoročně slaví posvícení, tedy výročí posvěcení kostela, nejbližší neděli k tomuto datu. Letos to bude v neděli 20. října, kdy z pražského Nového Města, kde sídlí apoštolská nunciatura (tradiční název velvyslanectví Svatého Stolce) do Bubenče přijede nebo přijde arcibiskup Jude Thaddeus Okolo, rodák z Nigérie. Kromě mše svaté bude možné s ním po mši krátce pohovořit, než s členy pastoračních rad zasedne ke slavnostnímu obědu.