19. 8. 2022

I v době prázdnin otevřený kostel v pátek

V pátek již od 15:00 hod bude otevřen kostl pro soukromou modlitbu, adoraci, zastavení po uplynulém týdnu. Od 17:30 mše svatá.

2. 3. 2020

Modlitba za Alžírsko

Po rozpadu Súdánu se jedná o největší africkou zemi, která na počátku křesťanství patřila k výspě této nové víry. Zejména severní pobřeží Středozemního moře tvořily přístavy, z nichž se stala moderní centra nauky i vědy, v nichž kázali i takoví velikáni jako byli svatý Cyprián nebo sám velký Augustin Aurelius. Přesto dnes křesťané v této zemi tvoří tak mizivou menšinu, že se doslova bojí o svou budoucnost. Na rozdíl od nás jim totiž nejde pouze o to, aby jich byl dostatek, ale i o to, aby vůbec mohli svou víru vyznávat. Politický režim v Alžírsku se dodnes zmítá v důsledcích tzv. arabského jara, kde muslimové vycházejí z mešit, aby demonstrovali svou nespokojenost. Na jihu Sahary mezitím žijí početní Tuaregové, o jejichž životě se svět nejvíce dozvěděl ze zápisků umučeného a dnes bl. Charlese de Foucauld.