1. 7. 2020

Otevřený kostel

Zvláštností je, že na prázdninách či dovolených my křesťané často vyhledáváme kostely nejen jako místa bohoslužeb, ale především jako místa zastavení. Jen tak: vidět, sednout si, pomodlit se anebo aspoň chvíli odpočívat a přemýšlet. Každý jsme asi již zažili ten divný pocit, když objevíme kostel, přijdeme k němu, sáhneme na kliku, … a kostel je zamčený. Nejen v cizině, a nejen na dovolené bychom si měli najít čas na osobní zastavení se před svatostánkem. Naše víra je vírou v živou přítomnost Ježíše Krista mezi námi. A pokud někdy toužíme po setkání s blízkými lidmi a zorganizujeme nějakou akci, abychom se mohli vidět, měli bychom podobnou touhu mít i vzhledem k Ježíši. U nás v Bubenči bude otevřeno. Každou letní středu celé odpoledne od 15 hodiny až do večerní mše svaté.