2. 8. 2020

Prezentace o papeži Františkovi

Na závěr měsíce modlitby za Argentinu se v 16 hodin můžeme na faře sejít a blíže se seznámit s argentinským rodákem kardinálem Jorge Mario Bergoglio, jež se stal v roce 2013 papežem Františkem. Ten patří k nejoblíbenějším lidem planety, přesto se potýká se silnou kritikou právě uvnitř katolické církve. Od března 2013 je jejím nejvyšším představitelem, když kardinálské konkláve zvolilo bývalého arcibiskupa hlavního města Argentiny Jorge Mario Bergoglia, jenž nahradil Benedikta XVI., který k poslednímu únoru téhož roku nečekaně ohlásil rezignaci na svůj úřad. Co vlastně víme o tomto vitálním osmdesátníkovi, o jeho mládí a o jeho předchozích názorech? Na závěr měsíce modliteb za Argentinu, v neděli 2. srpna 2020 se v 16 hodin můžeme sejít na faře, abychom se s tímto synem italských přistěhovalců, narozeném 17. prosince 1936, prostřednictvím prezentace blíže seznámili.