19. 9. 2023

Úterní náboženství pro děti

Náboženství dětí - všechny věkové skupiny / 12., 19., 26. 9. 2023

Nejen děti se mají ve víře vzdělávat, je to úkol nás všech. Zavázali jsme se k tomu u křtu a později u biřmování: že budeme ve víře pokračovat a zvelebovat ji. A to nejde samo sebou – pravdy víry, ale i morální zásady, které vycházejí z Bible, jsou neměnné, a když se je včas nenaučíme, pak se budeme divit, že je Bůh vyžaduje anebo že by jejich porušení mělo či mohlo být hříchem. Rodiče nesou před Bohem i ve svém svědomí zodpovědnost za to, zda v době, kdy jim děti jsou svěřeny, dbají nejen o jejich materiální zajištění a o jejich vzdělávání, ale především, zda je vedou správnou cestou k Bohu. A tu správnou cestu nám představuje On sám. A na náboženství se ji učíme poznávat. V září opět zahajujeme pravidelnou výuku!

Přihlášky na náboženství pro žáky ZŠ všech věkových kategorií jsou vzadu v kostele u krabice na formuláře GDPR, vhoďte je tam prosím anebo pošlete po dětech na první hodinu.