15. 8. 2024

Mše svatá - Štrúdl na kostelní zahradě a slavnost Nanebevzetí Panny Marie

Ve čtvrtek 15. srpna je slavnost Nanebevzetí Panny Marie, večer je mše v 17:30, po mši bude spontánní povídání na kostelní zahradě s ochutnávkou přinesených štrůdlů – každý může přinést jakýkoli, který pak nabídne k ochutnávce přítomným.

Letní církevní slavnosti jsou poznamenány slabou účastí nejen proto, že si na ně někdy ani praktikující katolík nevzpomene, ale i proto, že mnozí jsou v těchto dnech na cestách mimo domovskou farnost. Zbývá doufat, že ať už jsou na dovolené v Čechách či v zahraničí, neopomenou si spolu s ostatními katolíky na celém světě připomenout slavnost Nanebevzetí Panny Marie, která patří mezi tzv. zasvěcené svátky, tedy dny, které patří do skupiny těch, o nichž třetí Boží přikázání praví: Pomni, abys den sváteční světil! A když už půjdeme večer do kostela na mši, tak už si pak po ní můžeme i popovídat. A stejně jako loni ochutnat, jaké kdo peče štrúdly. Sladké, slané, tvarohové, špenátové, makové či klasické jableční? Den předtím anebo v samotný čtvrtek tedy nějaký upečte a vezměte ho v tento den s sebou do kostela!