18. 8. 2024

Farní pobyt v Paříži / 18.-24. 8. 2024

Jsou města, která nenechají návštěvníky chladnými, ať už se jim líbí anebo naopak v nich zanechají zklamání. Paříž patří k těm metropolím, kam se každý chce nejen aspoň jednou za život podívat, ale kam se obvykle i rád vrací. Má mnoho přívlastků, a těžko říct, který je pro ni nejlepší. Třicet dva farníků od Svatého Gotharda si v průběhu jednoho týdne na toto velkoměsto udělá vlastní názor. Společně prožijeme nejen rána, kdy budeme Pánu Bohu děkovat za nový den, ale i dvě hodinky, kdy budeme obdivovat všechno to, co k Paříži zkrátka patří. Notre Dame, Vítězný oblouk, Eiffelovku, Sacré Coeur, Louvre… A přesto náš pobyt bude trochu jiný: naše stopy povedou nejen k těm známým, ale i méně známým kostelům, kde si budeme povídat jak o francouzských světcích, tak o dějinách Paříže. A taky se modlit. I za zbytek farnosti, která nebude v Paříži s námi.