Farní charita

Církev není (nebo aspoň by neměla být) skupina jednotlivců, ale společenství, které se učí společně žít Boží zásady. Stačí chvíli uvažovat, abychom pochopili, že naše různost (ale také naše vlastní hříšnost) je docela vážnou překážkou, aby to šlo – i proto se zvláště dnes rozpadá tolik vztahů, rodin, přátelství či kamarádství. To, co je nemožné člověku, však není nemožné Bohu. A tak Božího Ducha poznáme bezpečně i tím, že nás bude vést stále blíže nejen k Bohu, ale zároveň i k sobě navzájem. A pak teprve budeme vidět víc a lépe i potřeby druhých. A to je charita. Církev je veliké společenství, farnost v ní představuje konkrétní komunitu. Naši komunitu. Chceme to aspoň zkusit. O spolupráci jsem poprosil Terezu NERADOVOU. Její reakci si přečtěte sami:

Milí farníci,

už nějakou dobu jsem přemýšlela nad tím, jak bych mohla pomáhat ostatním. Člověk sám zvládne malé věci, ale na ty větší sám nestačí. Určitě to znáte, takový ten hřejivý pocit, když někomu pomůžete, uděláte radost nebo jen zpříjemníte den. Proto, když mě oslovil otec Miloš, jestli bych si nevzala na starost farní charitu, moc dlouho jsem neváhala a na nabídku kývla.

Jako první nás čeká pomoc sestřičkám v Charitním domově ve Staré Boleslavi, kde se starají o kněze, rodiče kněží, katechetky, kostelníky, varhaníky nebo i o ty, kteří chtějí dožít v církevním prostředí. Budeme tam ten den jen pro ně a ony se sami rozhodnou, s čím je třeba pomoci, ať už to bude práce na zahradě, pomoc se staříky nebo třeba i s bezdomovci. Tuto akci máme naplánovanou na sobotu 15. září a vyrážet se bude od kostela v ranních hodinách. Více informací se dozvíte na vývěsce. V říjnu se budeme snažit udělat radost vozíčkářům z Jedličkova ústavu, které vezmeme na malý výlet. Listopad je ve znamení Dušiček, takže se postaráme o kněžské hroby na Bubenečském hřbitově a v prosinci se vydáme do nedaleké léčebny dlouhodobě nemocných a pokusíme se nemocným zpříjemnit předvánoční dobu.

Dále bych ráda podpořila projekt Čtení dětem v nemocnici, který pomáhá dětem lépe snášet pobyt na místě, které jim není zrovna příjemné. Všichni určitě rádi vzpomínáme, když Vám četli rodiče na dobrou noc nebo když jste stonali. Pomocí četby na ně můžeme přenést pozitivní energii a třeba i úsměv. V Praze jsou to konkrétně Fakultní nemocnice Motol, Thomayerova nemocnice v Krči a Všeobecná fakultní nemocnice na Praze 2. Pro více informací mě můžete kontaktovat na mail neradova.tereza@centrum.cz, nebo osobně v kostele.

Těším se na společně strávený čas, kde pomůžeme druhým a možná i sami sobě.Copyright © 2018 Farnost sv. Gotharda
Všechna práva vyhrazena.